0805J1000221MCTE01
DigiKeys produktnummer
1608-1464-2-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1464-1-ND - Remsbit (CT)
1608-1464-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805J1000221MCTE01
Beskrivning
CAP FEEDTHRU 220PF 20% 100V 0805
Detaljerad beskrivning
220 pF Genomföringskondensator 100V 300 mA 0805 (metrisk 2012)
Kategori
Ström
300 mA
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Införingsförlust
12dB vid 100MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Temperaturkoefficient
C0G, NP0
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Genomföring
Kapacitans
220 pF
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" x H 0,045" (2,00 x 1,25 x 1,15mm)
Tolerans
±20%
Höjd (max)
0,045" (1,15mm)
Spänning - märkt
100V