0805J0630101GCT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
YAGEO
I lager: 488
KYOCERA AVX
100 pF ±2% 63V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0805 (metrisk 2012)
0805J0630101GCT
DigiKeys produktnummer
0805J0630101GCT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805J0630101GCT
Beskrivning
CAP CER 100PF 63V C0G/NP0 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0805J0630101GCT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±2%
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)