0805J0500223MXTE01
DigiKeys produktnummer
1608-1001-2-ND - Remsa och spole (TR)
1608-1001-1-ND - Remsbit (CT)
1608-1001-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805J0500223MXTE01
Beskrivning
CAP FEEDTHRU 0.022UF 50V 0805
Detaljerad beskrivning
0.022 µF Genomföringskondensator 50V 300 mA 0805 (metrisk 2012)
Kategori
Ström
300 mA
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Införingsförlust
43 dB vid 100MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Temperaturkoefficient
X7R
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Genomföring
Kapacitans
0.022 µF
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Höjd (max)
0,045" (1,15mm)
Spänning - märkt
50V