0805J0250563JXT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
Direkt
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
YAGEO
0.056 µF ±5% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
0805J0250563JXT
DigiKeys produktnummer
0805J0250563JXT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805J0250563JXT
Beskrivning
CAP CER 0.056UF 25V X7R 0805
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0805J0250563JXT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,051" (1,30mm)