0603Y5000122JXT
DigiKeys produktnummer
0603Y5000122JXT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603Y5000122JXT
Beskrivning
CAP CER 1200PF 500V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
1200 pF ±5% 500V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
0603Y5000122JXT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)