0603Y2000151KET är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
150 pF ±10% 200V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
0603Y2000151KET
DigiKeys produktnummer
0603Y2000151KET-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603Y2000151KET
Beskrivning
CAP CER 150PF 200V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
0603Y2000151KET Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)