0603Y1001P50DAT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
1.5 pF ±0,5pF 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0603 (metrisk 1608)
0603Y1001P50DAT
DigiKeys produktnummer
0603Y1001P50DAT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603Y1001P50DAT
Beskrivning
CAP CER 1.5PF 100V C0G/NP0 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0603Y1001P50DAT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±0,5pF
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)