0603Y0630561JET är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
560 pF ±5% 63V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
0603Y0630561JET
DigiKeys produktnummer
0603Y0630561JET-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603Y0630561JET
Beskrivning
CAP CER 560PF 63V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
0603Y0630561JET Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)