0603Y0630473JDT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Datablad
0.047 µF ±5% 63V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
0603Y0630473JDT
DigiKeys produktnummer
0603Y0630473JDT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603Y0630473JDT
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 63V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
0603Y0630473JDT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning, hög temperatur
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)