0603Y0500392JDT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Parametrisk ekvivalent
3900 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
0603Y0500392JDT
DigiKeys produktnummer
0603Y0500392JDT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603Y0500392JDT
Beskrivning
CAP CER 3900PF 50V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0603Y0500392JDT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)