0603Y0500273KDT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Parametrisk ekvivalent
0.027 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
0603Y0500273KDT
DigiKeys produktnummer
0603Y0500273KDT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603Y0500273KDT
Beskrivning
CAP CER 0.027UF 50V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0603Y0500273KDT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning, hög temperatur
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)