0603Y0500223KET
DigiKeys produktnummer
1608-0603Y0500223KETTR-ND - Remsa och spole (TR)
1608-0603Y0500223KETCT-ND - Remsbit (CT)
1608-0603Y0500223KETDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603Y0500223KET
Beskrivning
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
0.022 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
0603Y0500223KET Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)