0603Y0500153KET är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Knowles Syfer
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Knowles Syfer
I lager: 0
Datablad
Direkt
TDK
TDK
Parametrisk ekvivalent
Murata Electronics
0.015 µF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
0603Y0500153KET
DigiKeys produktnummer
0603Y0500153KET-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603Y0500153KET
Beskrivning
CAP CER 0.015UF 50V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0603Y0500153KET Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)