0603Y0500104JET är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 27 053
Datablad
Bilden för 0603Y0500104JET är inte tillgänglig
0603Y0500104JET
DigiKeys produktnummer
1608-0603Y0500104JETTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603Y0500104JET
Beskrivning
MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Spänning - märkt
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Temperaturkoefficient
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)