0603Y0160273JDT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Parametrisk ekvivalent
0.027 µF ±5% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
0603Y0160273JDT
DigiKeys produktnummer
0603Y0160273JDT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603Y0160273JDT
Beskrivning
CAP CER 0.027UF 16V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0603Y0160273JDT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)