0603J1001P00BCT
DigiKeys produktnummer
1608-0603J1001P00BCTTR-ND - Remsa och spole (TR)
1608-0603J1001P00BCT-ND - Remsbit (CT)
1608-0603J1001P00BCTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603J1001P00BCT
Beskrivning
CAP CER 1PF 100V C0G/NP0 0603
Detaljerad beskrivning
1 pF ±0,1pF 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
0603J1001P00BCT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±0,1pF
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)