0603J0500150GAT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
Parametrisk ekvivalent
YAGEO
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
15 pF ±2% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 (1B) 0603 (metrisk 1608)
0603J0500150GAT
DigiKeys produktnummer
0603J0500150GAT-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603J0500150GAT
Beskrivning
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0603
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
0603J0500150GAT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,031" (0,80mm)