040220500103KXTFM2
DigiKeys produktnummer
1608-040220500103KXTFM2CT-ND - Remsbit (CT)
1608-040220500103KXTFM2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
040220500103KXTFM2
Beskrivning
NON MAG MLCC 10000PF
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R (2R1) 0402 (metrisk 1005)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Omagnetisk
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,025" (0,64mm)