MD0603BW106M100NHT-EM
DigiKeys produktnummer
1763-MD0603BW106M100NHT-EMTR-ND - Remsa och spole (TR)
1763-MD0603BW106M100NHT-EMCT-ND - Remsbit (CT)
1763-MD0603BW106M100NHT-EMDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MD0603BW106M100NHT-EM
Beskrivning
CAP CER 10UF 10V X5R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF ±20% 10V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±20%