MD0603BW104K160NHT-EM
DigiKeys produktnummer
1763-MD0603BW104K160NHT-EMTR-ND - Remsa och spole (TR)
1763-MD0603BW104K160NHT-EMCT-ND - Remsbit (CT)
1763-MD0603BW104K160NHT-EMDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MD0603BW104K160NHT-EM
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
Kategori
Spänning - märkt
Tillv.
Temperaturkoefficient
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±10%