MD0603BW104K160NHT-EM | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | MD0603BW104K160NHT-EM |
Beskrivning | CAP CER 0.1UF 16V X5R 0603 |
Tillverkarens standardleveranstid | 16 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.1 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Spänning - märkt |
Tillv. | Temperaturkoefficient |
Serie | Arbetstemperatur -55°C-85°C |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Tolerans ±10% |