1210D471J501KHT
DigiKeys produktnummer
1763-1062-2-ND - Remsa och spole (TR)
1763-1062-1-ND - Remsbit (CT)
1763-1062-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1210D471J501KHT
Beskrivning
CAP CER 470PF 500V C0G/NP0 1210
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 pF ±5% 500V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 1210 (metrisk 3225)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
1210D471J501KHT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-200°C
Tillv.
Egenskaper
Hög temperatur
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,125" x B 0,100" (3,18 x 2,54mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,065" (1,65mm)