1210B104K201NT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Knowles Novacap
I lager: 0
Datablad
Direkt
KEMET
I lager: 12 251
Datablad
Direkt
KEMET
YAGEO
I lager: 46
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Johanson Dielectrics Inc.
Uppgradering
Knowles Syfer
Uppgradering
Knowles Syfer
I lager: 319
0.1 µF ±10% 200V Keramiska kondensatorer X7R 1210 (metrisk 3225)
1210B104K201NT
DigiKeys produktnummer
1763-1111-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
1210B104K201NT
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1210
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
1210B104K201NT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,065" (1,65mm)