0805B102K501NT
DigiKeys produktnummer
1763-1103-2-ND - Remsa och spole (TR)
1763-1103-1-ND - Remsbit (CT)
1763-1103-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0805B102K501NT
Beskrivning
CAP CER 1000PF 500V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 500V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
0805B102K501NT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,080" x B 0,050" (2,03 x 1,27mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,054" (1,37mm)