0603BB105K160YT
DigiKeys produktnummer
1763-1175-2-ND - Remsa och spole (TR)
1763-1175-1-ND - Remsbit (CT)
1763-1175-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0603BB105K160YT
Beskrivning
CAP CER 1UF 16V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
0603BB105K160YT Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,81mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,035" (0,89mm)