0402B103K250NT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
10000 pF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
0402B103K250NT
DigiKeys produktnummer
1763-0402B103K250NTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
0402B103K250NT
Beskrivning
MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Tillverkarens standardleveranstid
40 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,040" x B 0,020" (1,02 x 0,51mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,024" (0,61mm)