C17AH4R7B-7ZN-X0T
DigiKeys produktnummer
1761-C17AH4R7B-7ZN-X0TTR-ND - Remsa och spole (TR)
1761-C17AH4R7B-7ZN-X0TCT-ND - Remsbit (CT)
1761-C17AH4R7B-7ZN-X0TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C17AH4R7B-7ZN-X0T
Beskrivning
HIGH-Q MLCC (AH): 1111, 4.7 PF (
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 pF ±0,1pF 1000V (1kV) Keramiska kondensatorer P90 1111 (metrisk 2828)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust, hög spänning
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1111 (metrisk 2828)
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,110" x B 0,110" (2,80 x 2,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,102" (2,60mm)