T550B107K010AH4251
DigiKeys produktnummer
T550B107K010AH4251-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T550B107K010AH4251
Beskrivning
CAP TANT POLY 100UF 10V AXIAL
Detaljerad beskrivning
100 µF Hermetiskt förseglad Tantal - polymerkondensatorer 10 V Axiell
EDA-/CAD-modeller
T550B107K010AH4251 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
Diam. 0,281" x L 0,641" (7,14 x 16,28mm)
Kapacitans
100 µF
Tolerans
±10%
Egenskaper
General Purpose
Spänning - märkt
10 V