T550B107K010AH4250
DigiKeys produktnummer
T550B107K010AH4250-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T550B107K010AH4250
Beskrivning
CAP TANT POLY 100UF 10V AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
39 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF Hermetiskt förseglad Tantal - polymerkondensatorer 10 V Axiell
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T550B107K010AH4250 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Tillverkare
KEMET
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Axiell
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
Diam. 0,281" x L 0,641" (7,14 x 16,28mm)
Kapacitans
100 µF
Tillverkarens storlekskod
B
Tolerans
±10%
Egenskaper
General Purpose
Spänning - märkt
10 V