T543X106M063ATE0507505
DigiKeys produktnummer
399-12238-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-12238-1-ND - Remsbit (CT)
399-12238-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T543X106M063ATE0507505
Beskrivning
CAP TANT POLY 10UF 63V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 63 V 2917 (metrisk 7343) 50mOhm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T543X106M063ATE0507505 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Tillverkare
KEMET
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
10 µF
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
X
Spänning - märkt
63 V
Klassificeringar
COTS
Typ
Formgjuten
Egenskaper
Hög tillförlitlighet
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm vid 100kHz