T543B107M010AHW150 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | T543B107M010AHW150 |
Beskrivning | CAP TANT POLY 100UF 10V 1411 |
Tillverkarens standardleveranstid | 99 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 100 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 10 V 1411 (metrisk 3528) 150mOhm vid 100kHz |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | T543B107M010AHW150 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-105°C |
Tillverkare KEMET | Livslängd @ temp. 2000tim vid 105°C |
Serie | Monteringstyp Ytmontering |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) | Inkapsling/låda 1411 (metrisk 3528) |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm) |
Kapacitans 100 µF | Höjd - monterad (max) 0,083" (2,10mm) |
Tolerans ±20% | Tillverkarens storlekskod B |
Spänning - märkt 10 V | Klassificeringar COTS |
Typ Formgjuten | Egenskaper Hög tillförlitlighet |
ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm vid 100kHz | Basproduktens nummer |