T541X477K010CH6710
DigiKeys produktnummer
399-T541X477K010CH6710TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-T541X477K010CH6710CT-ND - Remsbit (CT)
399-T541X477K010CH6710DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T541X477K010CH6710
Beskrivning
470.UF 10.0V
Detaljerad beskrivning
470 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 10 V 2917 (metrisk 7343) 20mOhm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T541X477K010CH6710 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
470 µF
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm vid 100kHz