T541X476M035BH6510
DigiKeys produktnummer
399-13525-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-13525-1-ND - Remsbit (CT)
399-13525-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T541X476M035BH6510
Beskrivning
CAP TANT POLY 47UF 35V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 35 V 2917 (metrisk 7343) 60mOhm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T541X476M035BH6510 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
KEMET
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
47 µF
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
X
Spänning - märkt
35 V
Klassificeringar
COTS
Typ
Formgjuten
Egenskaper
Hög tillförlitlighet
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm vid 100kHz