T541X336M050AH6510
DigiKeys produktnummer
399-T541X336M050AH6510TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-T541X336M050AH6510CT-ND - Remsbit (CT)
399-T541X336M050AH6510DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T541X336M050AH6510
Beskrivning
33.0UF 50.0V
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
33 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 50 V 2917 (metrisk 7343) 75mOhm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T541X336M050AH6510 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
KEMET
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
33 µF
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
X
Spänning - märkt
50 V
Klassificeringar
COTS
Typ
Formgjuten
Egenskaper
Hög tillförlitlighet
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm vid 100kHz