T541X157K016AH8710 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
150 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 16 V 2917 (metrisk 7343) 40mOhm vid 100kHz
T541X157K016AH8710
DigiKeys produktnummer
T541X157K016AH8710-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T541X157K016AH8710
Beskrivning
CAP TANT POLY 150UF 16V 2917
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
150 µF
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm vid 100kHz