T541X108K003BT8605 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
1000 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 3 V 2917 (metrisk 7343) 12mOhm vid 100kHz
T541X108K003BT8605
DigiKeys produktnummer
T541X108K003BT8605-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T541X108K003BT8605
Beskrivning
CAP TANT POLY 1000UF 3V 2917
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T541X108K003BT8605 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
1000 µF
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
12mOhm vid 100kHz