T540D157M006AH8505WAFL är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
150 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 6.3 V 2917 (metrisk 7343) 40mOhm vid 100kHz
T540D157M006AH8505WAFL
DigiKeys produktnummer
T540D157M006AH8505WAFL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T540D157M006AH8505WAFL
Beskrivning
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T540D157M006AH8505WAFL Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Förpackning
Tråg
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
150 µF
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm vid 100kHz