T540D157K006BH8705 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
150 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 6.3 V 2917 (metrisk 7343) 40mOhm vid 100kHz
T540D157K006BH8705
DigiKeys produktnummer
T540D157K006BH8705-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T540D157K006BH8705
Beskrivning
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T540D157K006BH8705 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
150 µF
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
D
Spänning - märkt
6.3 V
Klassificeringar
COTS
Typ
Formgjuten
Egenskaper
Hög tillförlitlighet
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm vid 100kHz