T540D106M050AH6710
DigiKeys produktnummer
399-8553-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-8553-1-ND - Remsbit (CT)
399-8553-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T540D106M050AH6710
Beskrivning
CAP TANT POLY 10UF 50V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 50 V 2917 (metrisk 7343) 100mOhm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T540D106M050AH6710 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
KEMET
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Kapacitans
10 µF
Tillverkarens storlekskod
D
Tolerans
±20%
Klassificeringar
COTS
Spänning - märkt
50 V
Egenskaper
Hög tillförlitlighet
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm vid 100kHz