T540B476M010AH6720 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
47 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 10 V 1411 (metrisk 3528) 35mOhm vid 100kHz
T540B476M010AH6720
DigiKeys produktnummer
399-T540B476M010AH6720TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T540B476M010AH6720
Beskrivning
CAP TANT SMD POLYMER HI-REL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T540B476M010AH6720 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
47 µF
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,10mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm vid 100kHz