T540B107M004BH8610WAFL är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Datablad
100 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 4 V 1411 (metrisk 3528) 80mOhm vid 100kHz
T540B107M004BH8610WAFL
DigiKeys produktnummer
T540B107M004BH8610WAFL-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T540B107M004BH8610WAFL
Beskrivning
CAP TANT POLY 100UF 4V 1411
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T540B107M004BH8610WAFL Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Förpackning
Tråg
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
100 µF
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,10mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
80mOhm vid 100kHz