T520B336M006ATE040
DigiKeys produktnummer
399-4017-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-4017-1-ND - Remsbit (CT)
399-4017-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T520B336M006ATE040
Beskrivning
CAP TANT POLY 33UF 6.3V 1411
Detaljerad beskrivning
33 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 6.3 V 1411 (metrisk 3528) 40mOhm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T520B336M006ATE040 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
33 µF
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
B
Spänning - märkt
6.3 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm vid 100kHz