T520B157M004ATE040
DigiKeys produktnummer
399-4014-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-4014-1-ND - Remsbit (CT)
399-4014-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T520B157M004ATE040
Beskrivning
CAP TANT POLY 150UF 4V 1411
Tillverkarens standardleveranstid
28 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 4 V 1411 (metrisk 3528) 40mOhm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T520B157M004ATE040 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Tillverkare
KEMET
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1411 (metrisk 3528)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
150 µF
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
B
Spänning - märkt
4 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm vid 100kHz