T499D475K035ATE1K5 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | T499D475K035ATE1K5 |
Beskrivning | CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2917 |
Tillverkarens standardleveranstid | 14 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 35 V 2917 (metrisk 7343) 1,5Ohm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | T499D475K035ATE1K5 Modeller |
Kategori | Livslängd @ temp. 2000tim vid 175°C |
Tillv. | Monteringstyp Ytmontering |
Serie | Inkapsling/låda 2917 (metrisk 7343) |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Storlek/dimension L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm) |
Artikelstatus Aktiv | Höjd - monterad (max) 0,110" (2,80mm) |
Kapacitans | Tillverkarens storlekskod D |
Tolerans ±10% | Klassificeringar AEC-Q200 |
Spänning - märkt 35 V | Egenskaper Automotive |
Typ Formgjuten | Grad Automotive |
ESR (Equivalent Series Resistance) 1,5Ohm | Godkännande AEC-Q200 |
Arbetstemperatur -55°C-175°C | Basproduktens nummer |