T496C475K020CH6410
DigiKeys produktnummer
399-T496C475K020CH6410TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T496C475K020CH6410
Beskrivning
CAP TANT SMD FUSED
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 20 V 2312 (metrisk 6032) 2Ohm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T496C475K020CH6410 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Inkapsling/låda
2312 (metrisk 6032)
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,80mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
C
Spänning - märkt
20 V
Klassificeringar
COTS
Typ
Formgjuten
Egenskaper
Hög tillförlitlighet
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm vid 100kHz
Haverifrekvens
C (0,01 %)