T495X156K050AHE250 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Parametrisk ekvivalent
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
KYOCERA AVX
15 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 50 V 2917 (metrisk 7343) 250mOhm vid 100kHz
T495X156K050AHE250
DigiKeys produktnummer
399-T495X156K050AHE250TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T495X156K050AHE250
Beskrivning
CAP TANT SMD AUTO
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
T495X156K050AHE250 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
250mOhm vid 100kHz
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Spänning - märkt
50 V