T495D336K020ATE200
DigiKeys produktnummer
399-8516-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-8516-1-ND - Remsbit (CT)
399-8516-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T495D336K020ATE200
Beskrivning
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
Detaljerad beskrivning
33 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 20 V 2917 (metrisk 7343) 200mOhm
EDA-/CAD-modeller
T495D336K020ATE200 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm