T495C475K025ATE575
DigiKeys produktnummer
399-18432-2-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T495C475K025ATE575
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 10% 25V 2312
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 25 V 2312 (metrisk 6032) 575mOhm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T495C475K025ATE575 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Inkapsling/låda
2312 (metrisk 6032)
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,80mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
C
Spänning - märkt
25 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
575mOhm vid 100kHz