T495C336K016ATE275 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | T495C336K016ATE275 |
Beskrivning | CAP TANT 33UF 10% 16V 2312 |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 33 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 2312 (metrisk 6032) 275mOhm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | T495C336K016ATE275 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Livslängd @ temp. 2000tim vid 85°C |
Serie | Monteringstyp Ytmontering |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 2312 (metrisk 6032) |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm) |
Kapacitans | Höjd - monterad (max) 0,110" (2,80mm) |
Tolerans ±10% | Tillverkarens storlekskod C |
Spänning - märkt 16 V | Egenskaper General Purpose |
Typ Formgjuten | Basproduktens nummer |
ESR (Equivalent Series Resistance) 275mOhm |