T495C336K016ATE200
DigiKeys produktnummer
399-18834-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-18834-1-ND - Remsbit (CT)
399-18834-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T495C336K016ATE200
Beskrivning
CAP TANT 33UF 10% 16V 2312
Detaljerad beskrivning
33 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 2312 (metrisk 6032) 200mOhm vid 100kHz
EDA-/CAD-modeller
T495C336K016ATE200 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,80mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
C
Spänning - märkt
16 V
Egenskaper
General Purpose
Typ
Formgjuten
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm vid 100kHz